Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Šampóny bez silikonů

Na internetu najdete mnoho článků, které se zabývají problematikou obsažených silikonů ve vlasových přípravcích. Po přečtení můžete nabýt dojmu, že v silikonech se skrývají vesměs výhody - chrání vlas proti třepení, horku a mechanickému poškození i UV záření. Při občasném použití tomu tak může být, nicméně dlouhodobé používání silikonů vede ke ztrátě ohebnosti vlasu a tím zvyšující se lámavosti a častějšímu třepení konečků. Obalený vlas silikony také velmi špatně přijímá látky z šampónů, masek a olejů. Rovněž na obalený vlas silikony může špatně chytat chemická barva, či trvalá.

 vlasy s a bez silikonu

Všeobecně není doporučováno vlasy obalené silikony vystavovat vysokým teplotám, tzn. nekulmovat, nefénovat a nežehlit. V největší míře silikony škodí především vlasové pokožce ucpáváním pórů a tlakem na vlasy u kořínků. Při dlouhodobém používání šampónů s vysokým obsahem silikonů se může postupně na pokožce vytvořit těžko prodyšný film a pokožka tímto vlivem může být mastná a citlivá, s lupy, či dojít k vypadávání vlasů. Silikony by tedy neměly přijít do styku s pokožkou, proto je lépe používat bezsilikonové šampóny.

Co to tedy znamená?

Základem pro vlasovou péči je správný šampón, který brání ucpání a zacelení a tím je připraven absorbovat výtažky obsažené v masce, zábalech i olejích. Dopřejte svým vlasům péči, kterou si zaslouží. Používejte profesionální vlasovou kosmetiku bez obsahu silikonů a nechte tak vyniknou přirozenosti vlasů bez zatížení požitím nabízené vlasové kosmetiky, například oblíbeným šampónem

Medavita ß-REFIBRE hloubkově obnovující